הסיפור שלנו

חוות התבלינים הוקמה על ידי פנינה ויוסי מס שהגיעו לגלבוע מחבל ימית בסוף שנת 1982, עד 1996 התפרנסו מחקלאות ובעיקר מגידול עשבי תיבול טריים לייצוא.

המסעדה הוקמה ב-1994, יוסי בנה את המסעדה במו ידיו ופנינה נסעה לחו"ל ולמדה את הצד המקצועי אצל שפים במסעדות יוקרה בצרפת, ניו יורק ואיטליה.

אורחי המסעדה אשר סועדים את ליבם, לוגמים את יין הבית ומתבוננים בנוף המרהיב הנפרש מולם, יכולים לראות גם את כרם ענבי היין של החווה, הכרם ממנו מופק היין.

 

האזור שלנו

כשאתם מגיעים לגלבוע, אחד האזורים היפים ביותר בארץ, בטח תרצו להסתובב באזור לפני שאתם מגיעים אלינו לארוחת צהריים טעימה שתהפוך את הטיול שלכם למושלם, או שאתם מעדיפים קודם לאכול אצלנו ואחר כך לתור את האזור.

הר הגלבוע והעמק שלמרגלותיו משופעים באתרים לביקור, טיול, צפייה או מנוחה. ישנם עשרות מוקדי עניין, מגוון אטרקציות עשיר, פינות חמד, מקורות מים ועוד. אם אתם חובבים אומנות והיסטוריה תוכלו למצוא אצלנו מוזיאונים ואתרים ההיסטוריים: המשכן לאומנות בעין חרוד, מוזיאון בית שטורמן, הפסיפס העתיק בבית אלפא ועוד. אם תרצו בילוי בחיק הטבע תוכלו להנות מהגן היפני בקיבוץ חפצי בה, מהגן האוסטרלי "גן גורו" בניר דוד, מגן השלושה (סחנה) ומשפע המעיינות בעמק המעיינות.

על הר הגלבוע עצמו ישנם מסלולי טיול רבים - ברגל, ברכב ובאופניים. כדאי להצטייד במפה (ומים) ולגלות את יופיו של הגלבוע לאורך עונות השנה השונות.